Caraş-Severin, Romania

În prima partida, disputata la Ploiesti, CSU Asesoft s-a impus cu scorul de 104-75. Ploiestenii sunt favoriti certi si în meciul de mâine, mai ales ca oradenii nu vor beneficia de aportul jucatorilor Veres si Nicoara, ambii accidentati.


„Vom încerca sa jucam la spectacol, pentru ca suporterii nostri sa fie multumiti. Dorim sa oferim o replica buna, chiar daca jucam cu Asesoft. Sunt multumit pentru faptul ca nici o echipa nu ne-a umilit la Oradea în acest campionat. Sper ca publicul sa fie prezent la meci în numar cât mai mare”, ne-a declarat antrenorul Kósa Zoltán.


Partida CSM Oradea – CSU Asesoft are loc mâine, la Sala Sporturilor „Antonio Alexe”, cu începere de la ora 18. În cazul unei noi victorii, CSU Asesoft se va califica în turneul pentru locurile I-IV din cadrul play-off-ului.

Gavril Nutiu