Caraş-Severin, Romania

REȘIȚA – Fotbalista Anastasia Cernitu, legitimată la ACS Sporting Banat, a fost convocată la echipa națională a Republicii Moldova! Chiar dacă echipa reșițeană este momentan în Liga 3, prestațiile foarte bune ale Anastasiei din ultima perioadă i-au făcut pe cei de la Federație să o selecționeze!

Caraş-Severin, Romania







Advertorial

Ştirile judeţului Caraş-Severin

REȘIȚA – Junioarele II de la Liceul Teoretic „Traian Vuia” Reșița au câștigat primul meci din actualul campionat, după ce au trecut sâmbătă, 12 octombrie, cu scorul de 27-25 (11-10) de ACS Alpha Oradea! În urma acestui prim succes, reșițencele au urcat pe locul 6, cu două puncte după primele patru etape. Din Seria G mai fac parte formațiile CSȘ Petroșani, AHCS Cîtu Timișoara, CSC Millenium Giarmata, LPS Banatul Timișoara și HC Beldiman Arad!

REȘIȚA – Handbaliștii de la CSM Reșița au câștigat sâmbătă, 16 septembrie, scor 44-30 (24-16) împotriva echipei CSU Constantin Brâncuși Târgu Jiu, în etapa I a Diviziei A! Jucătorii pregătiți de Marius Bahan au reușit să marcheze peste 40 de goluri, iar datorită golaverajului superior ocupă primul loc în Seria A. Victorii au mai obținut Odorheiul Secuiesc, CSM Făgăraș și CS Universitatea Craiova!

REȘIȚA – Este isprava unui reșițean de 37 de ani care nu a lăsat volanul și pedalele cu una, cu două, ci abia după ce a fost reținut de oamenii legii pentru concurs de infracțiuni. Polițiștii de la Biroul Rutier de la Municipiu l-au reținut pentru 24 de ore, după ce l-au surprins, de două ori în aceeași noapte, conducând un autoturism neînmatriculat în circulație, fiind sub influența alcoolului și fără a deține permis de conducere, după cum informează anchetatorii!