CARAȘ-SEVERIN – Memorialul „Constantin Ali Bogdan” la judo, organizat la Timișoara, a reunit la start peste 650 de sportivi din România, Republica Moldova, Ucraina și Ungaria!

La această competiție, 11 sportivi legitimați la Muncitorul Reșița s-au luptat pentru medalii, dar doar cinci dintre ei au urcat și pe podium. Mirabela Gearmati, la U7, la categoria de vârstă 22 de kg a obținut medalia de aur, Alesia Țeicu la U11, la categoria +52 de kg a luat argintul, iar medalii de bronz au cucerit la U13 Bianca Mitrof (36 de kg), Alexandru Toth (60 de kg) și Rebeca Șerban (+57 de kg).

Pe primele trei trepte ale podiumului au urcat și sportivii de la CS Energerica Caransebeș. La U11, sportivul Marc Heghediș, care a luat bronzul la categoria 30 de kg. La U13, locul I a fost ocupat de Adriana Litu (+57 de kg), Iris Bona (57 de kg) s-a clasat pe locul III, iar pe V au fost Maria Ianchiș (48 de kg) și Ianis Lupșoreanu (60 de kg). La U15, medalia de argint a fost cucerită de Gabriela Cîrcu (52 de kg), iar pe locul III s-au poziționat Denisa Stancu (52 de kg) și Raluca Heghediș (40 de kg). Primăria Caransebeș a sprijinit participarea clubului Energetica la acest memorial.

De la CS Oțelu Roșu cei mai buni au fost: Ștefan Mario (locul I, la U7, categoria 30 de kg), Andrada Matei (locul I, la U11, categoria 24 de kg), Cosmina Lup (locul II, la U11, categoria 40 de kg), Alesia Bălan (locul III, la U11, categoria 36 de kg), Amirah Oprișor (locul I, la U13, cateogoria 57 de kg), Dariana Blagoe (locul I, la U13, categoria 36), Delia Opârlescu (locul II, la U13, categoria 36 de kg), Lorena Vișan (locul II, la U13, categoria 40 de kg), Casiana Lup (locul III, la U13, categoria 40 de kg) și Sorina Ispir (locul III, la U13, categoria 52 de kg).