REȘIȚA – CSM Făgăraș s-a impus cu 30-28 în fața Reșiței, iar Marius Bahan a precizat faptul că echipa sa a prins o zi „slabă”, în care jocul prestat nu a fost cel dorit de antrenor!

„Știam că ne va aștepta un meci dificil cu cei de la CSM Făgăraș. Din păcate, noi nu am reușit să facem o primă repriză bună, ne-a fost frică și am intrat timorați pe teren. Gazdele au început foarte bine și ne-au condus cu scorul de 4-0. Nu ne-a ieșit nimic din ce ne-am propus în prima repriză, iar nici poarta n-a reușit să prindă prea multe mingi. În atac nu am înscris goluri de la linia de 9 metri. Felicit echipa din Făgăraș, deoarece și-a dorit mai mult victoria. Noi mergem înainte, mai avem mult de muncă și ne așteaptă jocul cu Alexandria. Vom încercă să facem un meci bun, să eliminăm din greșelile neforțate, care ne costă în acest play-off de promovare. Aici toate echipele sunt foarte puternice. Așteptăm oamenii să vină la sală și să ne susțină, deoarece avem mare nevoie de ei!”, a spus Marius Bahan, antrenorul CSM Reșița.

Reșița joacă miercuri, 6 martie, de la ora 17, în Sala Polivalentă, cu CSM Alexandria.