REȘIȚA – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița, secția de arte marțiale de contact, a participat cu șase sportivi la Cupa „Ginbox”, competiție organizată la Moșnița Nouă de clubul din localitate!

Sportivii reșițeni au obținut rezultate remarcabile: Doroftei David, la categoria 10 ani și 43 kg, a obținut locul I, Chisăliță Raul, la categoria 10 ani și 37 kg, a câștigat prin abandon și a obținut locul I, iar Diaconiță Grațian, la categoria 11 ani și 54 kg, a cucerit medalia de aur. De asemenea, Costea Maria, la categoria 13 ani și 44 kg, a avut două meciuri și le-a câștigă pe amândouă, obținând astfel locul I. Doroftei Denisa, la categoria 13 ani și 55 kg, a câștigat prin abandon și s-a clasat pe locul I, iar Costea Ionuț, la categoria 13 ani și 63 kg, a câștigat prin K.O. și a obținut medalia de aur. Kickboxerii reșițeni sunt pregătiți de antrenorul Gheorghe Cîrlea.