CARAȘ-SEVERIN – Sportivul Marcus Aurelius Andrei Lungu, antrenat de Adrian Lungu, de la clubul ACS Complex Gym Oțelu Roșu, a participat recent la o competiție internațională de mare anvergură, acolo unde cărășeanul a reușit să câștige trei medalii!

La Campionatul Mondial, versiunea XFC Roma-Italia, s-au înscris 35 de țări și aproximativ 600 de competitori. După participarea la cele trei probe de concurs, Marcus Aurelius Andrei Lungu  a obținut următoarele rezultate: K1 light – locul I, box light, locul I și kick light – locul II.

Antrenorul Adrian Lungu a participat cu cinci sportivi și la Cupa României de kickboxing, competiție organizată de FRFK, în București. Daria Maria Subu Ursulescu a ocupat locul I, Bogdan Mihai Miron a cucerit o medalie de aur și una de bronz, Marcus Aurelius Andrei Lungu a câștigat două de aur și una de argint, iar Alexandru Carebia și Emilian Onica au luat amândoi câte două medalii de argint fiecare.