REȘIȚA – La finalul săptămânii trecute, cinci înotători de la Clubul Sportiv Școlar Reșița au participat, la Bacău, la Campionatul Național de Poliatlon, copii 10-11 ani!

„Clubul nostru a fost prezent la această competiție cu cinci fete: Lozici Anamaria, Lala Ariana, Popa Ioana, Ciolan Mara și Musutan Amalia. La acest concurs au participat 396 de sportivi de la 63 de cluburi din toată țara și s-au evidențiat Lozici Anamaria, Musutan Amalia și Popa Ioana, cu performanțe care ne dau speranțe mari pentru următoarele competiții de anul viitor. Anamaria Lozici a ocupat locul 8 la 50 metri fluture din 87 de concurente, iar Amalia Musutan a fost pe locul 20 la 50 metri bras din 93 de concurente. De menționat este că toate fetele și-au realizat recorduri personale la toate probele la care au participat. La aceste concursuri de copii concurența este una foarte puternică, dar și mai importanți sunt timpii pe care i-au înotat. Acești timpi ne dau speranța că la următoarele concursuri ne vom lupta de la egal la egal cu celelalte cluburi pentru medalii. Următoarea competiție la care vom participa va fi Campionatul Național de cadeți 12 ani, de la Miercurea Ciuc, de la finalul lunii noiembrie!”, a spus antrenorul Sergiu Ghimboașă, de la Clubul Sportiv Școlar Reșița.