REȘIȚA – Ediția a 2-a a Students Cup” la fotbal în sală a fost câștigată de echipa Inginerii”, în timp ce EFS – Dinamo” și EFS 2” au ocupat celelalte două locuri ale podiumului!

„Inginerii au dominat turneul cu o serie de victorii pe linie, culminând cu o victorie decisivă în finala mare, unde și-au asigurat titlul cu un 4-2 împotriva echipei EFS – Dinamo. EFS Dinamo, cu un parcurs remarcabil, a ajuns în finala mare prin multă determinare, depășindu-și adversarii la penalty-uri și demonstrând un joc de echipă excepțional. Eforturile celor de la EFS 2 au fost răsplătite cu locul al treilea pe podium, după o victorie covârșitoare de 8-2 în finala mică împotriva Turiștilor, care au avut un drum impresionant până în semifinale, dovedind că sunt o forță de luat în seamă în cadrul competiției. Locurile 5-6 sunt ocupate de FSEGA și IM, echipe care merită felicitate pentru spiritul competitiv și talentul arătat, contribuind la spectacolul sportiv al turneului. În încheiere, dorim să transmitem sincere mulțumiri tuturor participanților care au făcut din această ediție a Students Cup o adevărată sărbătoare a fotbalului universitar. Un aport esențial la succesul acestei competiții l-au avut partenerii noștri de încredere: Centrul Universitar UBB din Reșița, AJF Caraș-Severin și Liga Studenților UBB Reșița. Fără sprijinul și contribuția lor, evenimentul acesta nu ar fi fost posibil. Felicitări încă o dată tuturor echipelor pentru spiritul competitiv și pentru momentele de fair-play și camaraderie. Câștigătoarea meciului demonstrativ din cadrul Students Cup, ediția a 2-a, a fost Echipa Profesorilor de la Centrul Universitar al Universității Babeș-Bolyai din Reșița printr-o prestație de zile mari! Chiar dacă au început cu stângul meciul, pornind încă din primul minut cu un handicap de 0-1, experiența și-a spus într-un final cuvântul, reușind să restabilească egalitatea, tabela arătând, la fluierul final al timpului regulamentar, 2-2, fiind nevoie de încă două reprize suplimentare pentru a stabili câștigătorii. Finalul însă a fost unul îmbucurător pentru profesori, aceștia înscriind încă două goluri în prelungiri, câștigând astfel cu scorul de 4-2!”, au transmis cei de la Casa de Cultură Studențească Reșița.