CARAȘ-SEVERIN – Etapa a V-a a Campionatului Național la tenis cu piciorul s-a desfășurat recent la Satu Mare. Echipa Futnet Timișoara, formată din cărășenii Iulian Alexandru Mitru, Tomy Ciucă și Tibi Sorin, antrenată de Gabi Voicu, s-a clasat la finalul etapei pe locul 2!

Prima a fost Blackhill Vatra Dornei, iar podiumul a fost completat de echipa din Salonta. Echipa din Timișoara la care activează sportivii cărășeni nu are finanțare și este în căutarea unor sponsori pentru a avea un parcurs cât mai lung în viitoarele competiții.

Sezonul 2021 al Campionatului României la tenis cu piciorul se va încheia pe data de 10 octombrie, la Salonta, ocazie cu care va avea loc și festivitatea de premiere. O săptămână mai târziu va avea loc a doua ediție a Master Cup, turneu care va reuni cele mai bune echipe din Campionatul Național de Fotbal-Tenis (regulament FIFTA) și Campionatul României de tenis cu piciorul (regulament UNIF). Ediția inaugurală a avut loc în urmă cu un an, tot la Salonta.