CARANSEBEȘ – Campionatul Naţional de Judo Ne Waza U13 şi U15 a fost organizat sâmbătă, 23 septembrie, la Sala Polivalentă din Drobeta Turnu Severin, competiție la care au participat aproximativ 300 de sportivi din toată țara. Competiția a fost organizată și cu sprijinul Federației Române de Judo!

CS Energetica Caransebeș – CSM Caransebeș a reușit să dea o campioană națională, pe Adriana Litu, care a a cucerit medalia de aur la U13, categoria de greutate +52 kg. De asemenea, Raluca Heghediş a obținut medalia de bronz la U15, categoria de greutate 44 kg, iar Bogdan Vădrariu a ocupat locul VII, din 27 de sportivi, la categoria 66 kg.

Sportivii din Caransebeş, pregătiți de Radu Ion, au fost susţinuţi financiar de CS Energetica, prin firma Textar.