Caraş-Severin, Romania

Şedinţa a fost condusă de Marcel Vela, preşedintele Filialei PNL Caraş-Severin şi membru al Biroului Politic Central al PNL. Cu această ocazie, Vela a vorbit despre importanţa câştigării alegerilor locale de către USL în Reşiţa. Totodată, acesta a susţinut şi candidatura lui Ioan Popa la preşedinţia PNL Reşiţa, precum şi la cea a Consiliului Judeţean Caraş-Severin la alegerile locale de anul viitor.

În urma votului membrilor PNL Reşiţa, a fost ales preşedinte Ioan Popa. Membri ai Biroului Municipal Reşiţa au fost aleşi, în ordinea numărului de voturi obţinute: Jaro Marsalik, Ionela Kovacs, Costy Cristoi, Horia Irimia, Dănuţ Florea, Florin Glava, Cristian Gâfu, Viorel Başag, Viorel Lolea, Claudiu Dolot, Florin Angheloiu, Adrian Damian, Ducu Crăciun, Andrei Apostol,

Lucia Peia, Ovidiu Almăjan, Vlada Vişatovici, Carina Pristavu, Florin Duma şi Cornel Drăgilă.

De asemenea, au mai fost aleşi şapte membri supleanţi. Primii cinci clasaţi au fost aleşi vicepreşedinţi ai Organizaţiei Municipale PNL Reşiţa.