REȘIȚA – Orarul de transport și ramele informative din stația de autobuz ”Piața Mică” au fost vandalizate, anunță Transport Urban Reșița (TUR)! Reprezentanții companiei condamnă ferm astfel de acte care afectează bunul mers al serviciilor publice și aduc prejudicii întregii comunități!
„Orarele și ramele au fost distruse prin acte de vandalism. Condamnăm ferm astfel de comportamente indezirabile care afectează buna funcționare a serviciului public. Totodată, apelăm la simțul civic al cetățenilor și rugăm ca orice comportament nepotrivit observat să fie raportat.“, transmite TUR.
Potrivit operatorului de transport, stațiile din Reșița sunt monitorizate video, iar persoanele responsabile pentru distrugerea bunurilor publice vor fi trase la răspundere. În acest caz, imaginile de pe camerele de supraveghere au fost deja puse la dispoziția Poliției Locale, care investighează incidentul. „Colaborăm cu autoritățile locale, iar materialele video au fost deja analizate. Consecințele pentru cei vinovați vor fi pe măsură.“, au mai precizat reprezentanții TUR. Aceștia reamintesc că respectul pentru spațiul public înseamnă respect pentru întreaga comunitate: „Vă mulțumim că ne ajutați să menținem Reșița un oraș sigur!“
JCS-Denis Dutca
1 Comentariu
Așa e cadre de nădejde cu IQ de retard mintal, vor investiga necruțător dovezile…care??Sunteți de râsul curcilor 🤣🤣🤣🤣🤣Nicușorii și Bolovanii proeuropenii vor găsi făptașii în Zanzibar 😅😅😅😅😅😅