În Capitală, s-a disputat „Cupa Mariana Mihoc” pentru sportivi cu dizabilităţi fizice.
Clubul Sportiv Temerarii Arad a participat cu o delegaţie formată din 8 persoane: Monica Malcovici, Bracon Constantin, Dronca Gabriel, Vrabie Gelu, Oniţă Mircea, Talpă Ioan, Bojani Adrian, Pălie Mădălina – antrenor.
Rezultate: locul 1 la baschet, câştigarea Cupei „Mariana Mihoc” şi totodată locul 1 la Campionatul Naţional de Baschet în fotoliu rulant; locul 1 – ştafeta 4×100 m mixt (Vrabie Gelu, Bracon Constantin, Talpă Ioan, Oniţă Mircea); 100 m – Oniţă Mircea – locul 1; 100 m – Bracon Constantin – locul 1; 100 m – Talpă Ioan – locul 3; 100 m – Malcovici Monica – locul 1; 1500 m – Vrabie Gelu – locul 2; aruncarea greutăţii: Vrabie Gelu – locul 1, Bojani Adrian – locul 3, Talpă Ioan – locul 1; aruncarea suliţei: Malcovici Monica – locul 3, Bojani Adrian – locul 2; tenis de masă – persoane deplasabile: Monica Malcovici – locul 2.
De asemenea, la Crosul Loteriei Române, băieţii s-au clasat pe locurile 2-6 (Vrabie Gelu, Oniţă Mircea, Bracon Constantin, Talpă Ioan, Bojani Adrian) iar Malcovici Monica a fost prima la fete.
CS Temerarii mulţumeşte tuturor oamenilor cu suflet care i-au fost alături.
A.H.
