REȘIȚA – Echipa masculină de handbal CS Caraș-Severin a suferit o înfrângere nemeritată la Suceava în disputa cu Universitatea Bucovina, din localitate. Aceasta pentru că, până cu cinci minute înainte de final a controlat jocul și a condus permanent pe tabela de marcaj.

Evoluția scorului în prima parte: 2-0 (min. 4); 6-3 (min. 10); 8-5 (min. 11); 14-11 (min. 22). Iar la pauză s-a intrat cu 16-16.

La reluare, partida a avut aceeași desfășurare, cu elevii antrenorilor Aihan Omer și Gligore Czari în prim plan, susținuți de suporterul Florin Boboescu: 21-19 (min. 42); 23-20 (min. 47); 25-23 (min. 53). Însă, din minutul 54, în urma unor decizii controversate ale arbitrilor, antrenorul Aihan Omer și-a retras jucătorii de pe teren, care au revenit, și meciul s-a reluat, de la scorul de 25-25.

Tehnicianul CS Caraş-Severin a primit cartonașul roșu, a fost trimis în tribune, iar finalul a aparținut sucevenilor, obținând victoria cu scorul de 27-26.