CRAIOVA – În etapa a patra a play-off-ului Ligii a II-a de fotbal, Seria a II-a, Metalul Reșița a învins miercuri, 7 mai, în deplasare, pe CSU Craiova, cu scorul de 2-1. La pauză scorul a fost egal, 1-1.

CSU Craiova a deschis scorul în minutul 16, prin Ferfelea, dar reșițenii au egalat în minutul 42, prin Silviu Mureșan. S-a intrat la vestiare cu scor egal, 1-1, iar golul mult doritei victorii reșițene a venit în minutul 87, autorul acestuia fiind Făgărășanu.

Metalul Reșița: Zimmermann, R. Cristian (min. 61, Făgărășanu), Popescu, Tătaru, Murgoci (min. 75, Stoica), Breșneni, A. Vaştag, Vasile, Opriţa, Szabo, Mureşan (min. 86, Enescu).

Următorul meci al echipei Metalul Reșița va fi sâmbătă, 10 mai, de la ora 11, în Valea Domanului, cu Gloria Bistrița.